Najważniejsza decyzja
Warriors Runs
Fabryka Wojowników
Krewniacy
Kocham nie biję
II MARATON SIERPNIOWY 2010-08-12 11:46:57

 

 

 

 

Zapraszamy na II Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy, który odbędzie się w sobotę 28 sierpnia 2010 w Gdańsku na Placu Zebrań Ludowych. Start zawodników o godz. 10.00 Tegoroczna edycja ma rangę zawodów Pucharu Świata w ramach cyklu World Inline Cup.

Placu Zebrań Ludowych pojawią rolkarze startujący w na trasie wyścigu maratońskiego, mistrzowie freestyle – w ramach Pucharu Świata World Slalom Session, a także hokeiści na rolkach. Odbędą się również zawody dla dzieci. Po Maratonie odbędzie się Gdańska Konwencja Fitness Arena – również miłośnicy fitness znajdą coś dla siebie.

Maraton łączy wszystkich, którzy lubią aktywnie spędzać czas zawodowców i amatorów. Każdy kto chce spróbować własnych sił i pojechać w maratonie będzie mile widziany. Zapisy na stronie www.maratonsierpniowy.pl.

Miłośnicy ośmiu kółek 28 sierpnia znajdą nie tylko atrakcje sportowe, ale także mnóstwo wrażeń kulturalnych. Plac Zebrań Ludowych zamieni się w tętniące życiem miasteczko wrotkarskie z szeregiem atrakcji – targami sprzętu rolkarskiego i  odzieży sportowej, wystawą prac studentów Politechniki Gdańskiej – finalistów konkursu na projekt Centrum Sportów Wrotkarskich czy prezentacją Gdańska jako organizatora Euro 2010.

Po raz kolejny w dniu zawodów odbędzie się finał akcji Solidarni dla Was, poświęconej w tym roku wsparciu odbudowy i rewitalizacji żaglowca Generał Zaruski i organizacji szkoły pod żaglami dla młodzieży.

Maraton wspiera Urząd Miasta Gdańska, Pomorski Urząd Marszałkowski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Ambasadorem sportowym zawodów jest Pani Iwona Guzowska.

 


2015 ® Iwona Guzowska, All Rights Reserved Projekt i wykonanie www.cesin.pl