Najważniejsza decyzja
Warriors Runs
Fabryka Wojowników
Krewniacy
Kocham nie biję
ART. CUP Zakrzów 2008 2009-10-16 10:27:19

To już XI mistrzostwa środowisk twórczych, organizowane przez wybitnego jeźdźca oraz trenera ujeżdżenia Andrzeja Sałackiego w uroczym Zakrzowie.

Jak co roku, tłumnie zjechali się ludzie wybitni artyści, aktorzy, dziennikarze i sportowcy. Kolejny raz publiczność - w tym miejscu warto zaznaczyć, że to najlepsza publiczność na świecie - mogła podziwiać umiejętności gwiazd ekranu takich jak Katarzyna Dowbor, która z wielką gracją i elegancją zwyciężyła konkurencję ujeżdżenia, Magdalenę Cwen- Hanuszkiewicz, Marka Frąckowiaka, który w roli Zagłoby był lepszy od..samego Zagłoby.

Jak zawsze mnóstwo emocji i śmiechu towarzyszyło konkurencji powożenia, która to, zgromadziła najwięcej uczestników. O tym jakie towarzyszą nerwy może świadczyć mała kraksa, która przytrafiła się Tomkowi Dedkowi - przy wchodzeniu w zakręt przed kolejna przeszkodą, zbyt mocno pociągnął za lejce i jeden z koni się przewrócił. Na szczęście zwierzęciu nic się nie stało! Ostatnią konkurencją były tradycyjnie skoki przez przeszkody. Elegancją wyróżniał się Wojtek Dąbrowski, niezwykle sympatyczny i przystojny aktor oraz współtwórca teatru „Komedia" we Wrocławiu. Z kolei waleczność i zacięcie to domena Mariusza Krzemińskiego, wielokrotnego zwycięzcy zawodów w Zakrzowie. Aktorka Ewa Kania emanowała spokojem i świetnym prowadzeniem konia dotarła do samego finału.

Ostatecznie wygrała.. Iwona Guzowska, która jako jedyna nie popełniła żadnego błędu w ciągu dwóch dni, jadąc na dwóch koniach. W finale również uzyskała najlepszy czas nie dając tym razem szans swoim doświadczonym i uśmiechniętym rywalom, którzy przede wszystkim są jej przyjaciółmi.

 


2015 ® Iwona Guzowska, All Rights Reserved Projekt i wykonanie www.cesin.pl