×
News Szkolenia Galeria Referencje Kariera sportowa Współpraca

Iwona Guzowska

W każdej kobiecie
jest wojowniczka!

Czego może nauczyć Cię Wojowniczka?

Iwona Guzowska

mistrzyni świata
w kickboxingu i boksie.

Czego może nauczyć Cię Mistrz?

Iwona Guzowska

Budowanie pozytywnej
komunikacji!

Czego może nauczyć Cię szkolenie?

Iwona Guzowska

Zawalcz o siebie!
Każdy czas jest dobry.

Czego może nauczyć Cię Kobieta?

Kariera sportowa

sztuki walki / góry / rower

Najbliższe szkolenia

warsztaty / coaching / motywacja

II MARATON SIERPNIOWY

II MARATON SIERPNIOWY

 

Drugi Maraton Sierpniowy pod Honorowym Patronatem Prezydenta Lecha Wałęsy odbędzie się 28 sierpnia 2010 w Gdańsku na Placu Zebrań Ludowych. Tegoroczna edycja ma rangę zawodów Pucharu Świata w ramach cyklu World Inline Cup.

Zawody będą uhonorowaniem obchodów trzydziestej rocznicy podpisania porozumień sierpniowych. Chcemy wcielać w życie ideę Pana Prezydenta Wałęsy by ważne dla kraju rocznice świętować wspólnie się bawiąc. Dlatego na Placu Zebrań Ludowych pojawią zawodnicy startujący w biegu maratońskim, mistrzowie freestyle – w ramach Pucharu Świata World Slalom Session, a także hokeiści na rolkach. Odbędą się również zawody dla dzieci.

Maraton Sierpniowy został oficjalnie wpisany w kalendarz obchodów trzydziestej rocznicy podpisania porozumień sierpniowych w Gdańsku jako jedyna impreza sportowa związana z tym historycznym wydarzeniem. Maraton będzie również pierwszą i jedyną impreza sportową, której nadane zostanie imię Pana Prezydenta Lecha Wałęsy.

Zawody wspierane są przez Urząd Miasta Gdańska, Pomorski Urząd Marszałkowski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki poprzez dofinansowanie w ramach otwartych konkursów dla organizacji pozarządowych wspierających rozwój kultury fizycznej i promocji sportu.

Na Placu Zebrań Ludowych znajdzie się miasteczko wrotkarskie, odbędzie się wiele imprez kulturalnych, w tym wystawa zdjęć Fundacji Centrum Solidarności upamiętniająca. Po raz kolejny w dniu zawodów odbędzie się finał akcji Solidarni dla Was, poświęconej w tym roku wsparciu odbudowy i rewitalizacji żaglowca Generał Zaruski i organizacji szkoły pod żaglami dla młodzieży. W przyszłości żaglowiec będzie również wykorzystywany do rejsów rehabilitacyjno – integracyjnych dla dzieci niewidomych w ramach projektu „Bliżej morza”.

Maratonowi Sierpniowemu przyświecać będzie hasło „Gdańsk na rolkach”. Chcemy pokazać mieszkańcom Trójmiasta, że jazda na rolach to wyjątkowa forma spędzania wolnego czasu, ćwiczenia kondycji. To dyscyplina, która daje przede wszystkim dużo radości i satysfakcji – szczególnie w Trójmieście, gdzie można znaleźć wyjątkowe ścieżki rolkarskie i gdzie przy stadionie PGE Gdańsk Arena powstaje pierwszy w Polsce profesjonalny tor do jazdy na rolkach.

Maraton wspiera również Pani Iwona Guzowska, która objęła funkcję ambasadora sportowego zawodów.

Wszelkie informacje na temat Maratonu znajdują się na stronie  www.maratonsierpniowy.pl.